photo_2017-01-07_22-10-03

همه ویروسها و از جمله ویروسی که مد نظر ماست به هنگام حمله، یک سلسله علایم هشدار دهنده با خود به همراه دارند که پس از آگاهی از آنها می توان با به کار گرفتن آنتی ویروس مناسب، یک پوشش مناسب ایمنی در مقابل آنها ایجاد و از این طریق حمله آنها را دفع و خنثی نمود.
ویروس مورد نظر ما نیز اسامی و اوصاف بسیاری دارد از جمله:
ابلیس (نام خاص وی)، شیطان( نام عام وی)، خنّاس، رجیم، عزازیل، حارث، صاغر، مذئوم، مدموره، غوى، عفریت، مارد، ابومره، ابوخلاف، ابولبین، وهار، نائل و ابو الجان
(منبع: بنگرید به: صالحى حاجى آبادى، نعمت الله، شیطان در کمین گاه)
این ویروس دردسر ساز نیز گاه بر دوش یک فعل پسندیده دینی و در لباس یک رفتار اخلاقی با ظاهری کاملاً موجه می کوشد که به اهداف شوم و پلید خود دست یابد.
ساختار خلقت ویروس یاد شده این امکان را برای وی فراهم می سازد که از طریق زاد و ولد به تکثیر و تولید نسل خود بپردازد.
(منبع : کهف/50)
مثلا ویروسهای کامپیوتری، با عملکرد مخرب خود عیوب سیستم عاملها را آشکارمی کند و برنامه نویسان با شناخت این نقاط ضعف می توانند سیستم عاملهای مترقی تری به دست دهند. ویروس مورد نظرما نیز وسیله ابتلا و آزمایش انسان‌انند كه با خواسته‏ها و دعوت‏هاى خود به سوی ‏شر و پلیدى، هویت وجودی آدمی را می نمایانند و انسانها را به سوی کمال سوق می دهند.
.
– گاه برای پاک کردن آلودگیهای ناشی از ویروسهای کامپیوتری چاره ای جز فرمت و یا نصب دوباره ویندوز وجود ندارد، در مورد این ویروس ناشناخته نیز برای جبران صدمات ناشی از عملکرد پیدا و پنهان این موجود گاهی به یک پالایش جدی نیاز دارید و باید که با یک عزم جدی به تصفیه روح، روان، اندیشه و رفتارخود بپردازید.
.
برخی تفاوتها نیز میان این دو وجود دارد. از جمله:
.
– این ویروس برخلاف ویروس های کامپیوتری که فقط داده ها را از میان می برد، صرفاً در حوزه فکر و اندیشه اثر نمی گذارد بلکه، ذهن و زبان، روح و روان، قلب، وجدان، اخلاق و رفتار انسان را آلوده و آسیب پذیر می سازد.
.
– ویروسهای از نوع اول تنها در فضای کامپیوتر به سراغ انسان می آیند ولی این ویروس فوق پیشرفته نه تنها در فضای مجازی اینترنت و کامپیوتر که در فضای حقیقی زندگی نیز به مراتب بیشتر انسان را تهدید می کند.
.
در اغلب موارد ویروسهای کامپیوتری در ضمایم یک برنامه کاربردی وجود دارند و به خوبی قابل مشاهده اند اما این ویروس کینه توز کاملا نامرئی است و همراه با انصارش درست از آنجایی که شما آنها را نمی بینید، شما را می بینند و می پایند.( اعراف/27)
.
– ویروسهای کامپیوتری اغلب عمر شان زیاد دوام پیدا نمی کند و بالاخره آنتی ویروس از بین برنده آنها توسط متخصصان وارد بازار می شود اما کسی به درستی نمی داندکه عمر این ویروس غدّار و ایمان خوار، تا کی دوام خواهد داشت؟ تا روز قیامت؟ روز آخر دنیا ؟ نفحه اول؟ نفحه دوم؟ زمان رجعت؟ زمان ظهور حضرت مهدی(عج)؟
و الله اعلم!( حجر/38)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.