????? ????????? ? ??????? ????? ????? ???? ?????? ?????? ?????

آیت الله خامنه ای در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  نکاتی را پیرامون 22 بهمن بیان نمودند که ما به طورخلاصه در این بخش می آوریم.

* ما دو عید در پیش داریم؛ یک عید انقلاب که روز بیست‌ودوّم بهمن است و سه روز دیگر است؛ یک عید انتخاب؛ انتخابات هم در واقع عید است.

 * انقلاب زنده است و ما در نیمه‌راه انقلابیم. انقلاب یک حادثه‌ی دفعی نیست؛ انقلاب یک دگرگونی است؛ این دگرگونی بتدریج انجام میگیرد.

* تغییر رفتار یعنی تا حالا رفتار نظام جمهوری اسلامی رفتار انقلاب بود، رفتار انقلابی بود، در خدمت انقلاب بود، میخواهیم این را تغییر بدهیم.

* شاید نیمی از کسانی که امسال در بیست‌ودوّم بهمن شرکت میکنند، بیست‌ودوّم بهمن [۵۷] را اصلاً ندیده‌اند، این بازآفرینی انقلاب است.

* این کشور به‌خاطر جوهر اسلامی، استعداد ایرانی، امتیازات و اختصاصاتی که جامعه‌ی ایرانی دارد، به خاطر این اختصاصات و به‌خاطر ظهور یک رهبر فوق‌العاده و استثنائی مثل امام بزرگوار، توانست خودش را از زیر بار این‌همه فشار خلاص کند.

* آنچه فعلاً در دستور کار او [دشمن] است جنگ نرم است. هدف جنگ نرم این است که مؤلّفه‌های قدرت را از یک کشوری بگیرد و سلب کند؛ از نظام جمهوری اسلامی و ملّت ایران مؤلّفه‌های قدرت را بگیرد و او را تبدیل کند به یک ملّت ضعیف.

* احیاء انقلاب در ذهنها، حفظ و حراست از تفکّر انقلابی و جهت‌گیری انقلابی در عمل، در بیان، در رفتار، در تصمیم‌گیری‌ها و در مقرّرات و قوانین؛ اینها کارهایی است که میتواند جلوی آن وضعیّت دهشتناک را بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.