n00003185-b

در مشهد به محضر یکی از بزرگان که هم خودشان و همسرشان سیدند، رفتیم. ایشان فرمود:((یک بار از تهران با قطار به مشهد می رفتیم که دیدیم بچه نیاز به غذا دارد و مادرش هم شیرندارد. . .؛ و چون بهترین غذا برای کودک، از نظر جسمی و روحی، شیر مادر است، ما مصمّم بودیم که شیر خشک به بچه ندهیم. گفتم: می روم واز مسؤولان قطار، کمی آب جوش می گیرم و با آن، آب قندی درست کرده، و به نوزاد می دهدم. اما کارکنان قطار گفتند که “آب جوش در قطار، ساعات مشخص و معینی دارد و هم اکنون نداریم”.

بچه پس از گریه کردن، سرانجام خوابش برد. مادرش هم- که از این وضع ناراحت بود- خوابید؛ سپس بیدار شد و شروع کرد به گریه کردن!

گفتم: چرا گریه می کنی ؟!” گفت: ” همین الان، حضرت ولی عصر را خواب دیدم. حضرت فرمودند: ما عنایت و توجهی کردیم؛ تو الان شیر داری و می توانی به بچه شیر بدهی. من چهارده سال دیگر، ظهور و قیام خواهم کرد.” من دیدم که بله؛ مادر، شیر دارد بچه را گرفت و شیر داد!!

گفتم: این علامت که درست است. این، دلیلِ راست بودنِ رؤیا و خوابِ همسرم می شود؛ این بار من گریه ام گرفت که چرا حضرت فرموند: “تا چهارده سال دیگر “؟! چگونه من چهارده سال صبر کنم؟! إن شاءلله منظور از چهارده سال، چهارده روز دیگر است! خیلی گریه کردم و متوسل شدم . وقت خواب فرا رسید و باز خوابیدم و در همان عالم ، حضرت حجت را زیارت کردم.

حضرت ولی عصر به من فرمودند: ” فلانی! تو عاشق ما نیستی!!” عرض کردم : ” یاابن رسول لله! من شب و روز از عشق شما می سوزم و می گدازم؛ چگونه عاشق شما نیستم؟!” حضرت فرمودند: “چرا چهارده سال را به چهارده روز تعبیر کردی ؟! آیا عاشق، چهارده روز صبر می کند؟!می بایست می گفتی : چهارده لحظه دیگر “!))

یعنی چنین انتظاری مطلوب است! نگو ((ماه رمضان  آینده))، یا نگو ((جمعه ی آینده))، یا ((یک روز و دو روز دیگر، انشاءلله آقا می آید))، باید لحظه شماری کنی!

این معنای “انتظار” است. انتظار یعنی لحظه به لحظه، آن به آن و ثانیه به ثانیه چشم به راه و متوقع مقدم دلدار باشیم.

البته این نکته را هم باید اضافه کنم زمانی که آن سید این خواب را در مشهد نقل می کردند، گفتند: ((هجده سال از این رؤیا و خواب می گذرد، و وقتی حساب کردیم، دیدیم چهارده سال پس از آن خواب، انقلاب اسلامی رخ داد و قیام امام امت-رحمة الله علیه- زمینه ساز ظهور امام زمان(ع) است)).

بر گرفته از کتاب آماده باش یاران امام زمان


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.